Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
ul. Rzeszowska 1
36-121 Wilcza Wola
tel./fax: 17 228 31 24 
tel.: 17 228 31 00
e-mail: zsww@onet.pl
Dyrektor: mgr Barbara Matejek

Odwiedziny

Dzisiaj0
Wczoraj115
Wizyt w tygodniu310
Wizyt w miesiącu2323
Łącznie wizyt1188870
Najwięcej 04-16-2024 : 2919
Start

konkursczyt_2021_2W dniu 04.03.2021r. został rozstrzygnięty w naszej szkole Konkurs Pięknego Czytania, pn. „Czytam, bo lubię” zorganizowany dla uczniów klas I-III. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwały: pani Elżbieta Tęcza pełniąca obowiązki dyrektora szkoły i Elżbieta Łubgan – Sołtyska. Każdy z uczestników prezentował wcześniej przygotowany tekst. W tym roku był to „Legenda o rycerzach śpiących pod Giewontem”.

Uczniowie prezentowali się w dwóch grupach. Klasa III - 25 lutego, klasa I i II – 4 marca. Wbrew pozorom nie była to łatwa rywalizacja, gdyż wszyscy uczestnicy konkursu skrupulatnie przygotowali się do zadania. Pięknie przeczytali przygotowany przez siebie fragment prozy. Oceniana była wyrazistość czytania, płynność, intonacja i bezbłędność. Wydawałoby się, że czytać każdy umie, ale jak opanować drżący z emocji głos, nie zapomnieć o intonacji i zdobyć możliwie największą liczbę punktów?

Jury wyłoniło następujących uczniów, przyznając nagrody i wyróżnienia:

I miejsce: Julia Bajek kl. II, Elena Kopeć kl. I i Milena Kopeć kl. III,

II miejsce: Natalia Kowal kl. II i Kacper Kijanka kl. III,

III miejsce: Oliwia Serafin kl. III , Krzysztof Kubiś kl. I, i Nadia Wdowiak kl. II,

Wyróżnienie: Emilia Kopeć kl. II – specjalne, Jan Sapielak kl. II, Fabian Kopeć kl. II, Magdalena Klecha kl. III, Maja Puzio kl. III i Arkadiusz Cebula kl. III.

Umiejętność czytania to jedna z najważniejszych umiejętności, które człowiek powinien opanować w ciągu swojego życia. Jest to umiejętność, która prawidłowo wykorzystana sprawia nam przyjemność i rozbudza rozmaite emocje. Pozwala również poznawać świat.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 12 marca na apelu dla kas I – III.