Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
ul. Rzeszowska 1
36-121 Wilcza Wola
tel./fax: 17 228 31 24 
tel.: 17 228 31 00
e-mail: zsww@onet.pl
Dyrektor: mgr Barbara Matejek

Odwiedziny

Dzisiaj375
Wczoraj423
Wizyt w tygodniu375
Wizyt w miesiącu9225
Łącznie wizyt1201770
Najwięcej 04-16-2024 : 2919
Start

bn_2020_1Święta Bożego Narodzenia, Narodzenie Pańskie – w tradycji chrześcijańskiej – święto upamiętniające narodziny Jezusa Chrystusa. Jest to stała uroczystość liturgiczna przypadająca na 25 grudnia. Boże Narodzenie poprzedzone jest okresem trzytygodniowego oczekiwania (dokładnie czterech niedziel), zwanego adwentem.

W naszej szkole co roku upamiętnialiśmy to święto uroczystą akademią, gdzie wszyscy razem spotykaliśmy się śpiewając wspólnie kolędy, pastorałki, przedstawiając jasełka i składając sobie nawzajem życzenia. W tym roku ze względu na pandemię i zdalne nauczanie nasze świętowanie wyglądało nieco inaczej, ale wcale nie gorzej, brakowało jedyne bliskości. Wszyscy wychowawcy klas I-VIII przeprowadzili zajęcia z wychowawcą na temat tradycji Świąt Bożego Narodzenia, symboli związanych ze świętami, a także śpiewali wspólnie kolędy i składali sobie wzajemnie życzenia łącząc się z uczniami online. W szkole na holu stanęła pięknie ubrana choinka wraz ze skromną dekoracją i życzeniami – „Wesołych Świąt”. Oprócz tego znajduje się wystawa kartek świątecznych, wykonanych przez uczniów naszej szkoły, odpowiadając na ogłoszony wcześniej konkurs na „Najpiękniejszą kartkę świąteczną”. Wszystkie  kartki były bardzo piękne, staranne i wykonane w różnorodnych technikach, także jury miało niezły orzech do zgryzienia, aby wyłonić pierwsze miejsce. Po burzliwych naradach laureatami tego konkursu zostali :

I miejsce- Julia Bajek i Daniel Kowal

II miejsce- Zuzanna Kowal i Michał Rojek

III miejsce- Natalia Kowal i Krzysztof Kowal

Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali wyróżnienia.

Drugim zorganizowanym konkursem był „Piękna akacja śpiewania kolęd”. Ten konkurs był trochę trudniejszy, gdyż trzeba było zaśpiewać kolendę - pastorałkę, nagrać ją i przesłać. Jednak w naszej szkole są bardzo zdolne i zaangażowane w życie szkoły dzieci i podołały temu trudowi. Poniżej są zamieszczone linki z pięknie zaśpiewanymi pastorałkami w wykonaniu Nadii i Nikoli Wdowiak, za co serdecznie im i ich rodzicom  dziękujemy. Wszyscy uczestnicy konkursów dostaną uwagi pozytywne, a jak wrócimy do szkoły dyplomy i nagrody. Na zakończenie pragniemy złożyć wszystkim: pani Dyrektor, nauczycielom, pracownikom szkoły, uczniom i rodzicom najserdeczniejsze życzenia:

Niech nadchodzące święta będą dla wszystkich wspaniałym czasem spędzonym bez pośpiechu, trosk i zmartwień życia codziennego. Życzymy, aby każda chwila upłynęła w spokoju i radości, wśród rodziny, przyjaciół i wszystkich bliskich sercu osób. Nowy Rok niech będzie czasem, w którym spełniają się życzenia wypowiedziane przy wigilijnym stole i najskrytsze marzenia noszone w głębi serca.

Samorząd Szkolny z opiekunami: Małgorzatą Konefał i Renatą Rembisz.

https://youtu.be/3Dp1OM6JyJE

https://youtu.be/PFnRir3DTFE

bn_2020_2bn_2020_3