Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
ul. Rzeszowska 1
36-121 Wilcza Wola
tel./fax: 17 228 31 24 
tel.: 17 228 31 00
e-mail: zsww@onet.pl
Dyrektor: mgr Barbara Matejek

Odwiedziny

Dzisiaj392
Wczoraj423
Wizyt w tygodniu392
Wizyt w miesiącu9242
Łącznie wizyt1201787
Najwięcej 04-16-2024 : 2919
Start

1_listopada_2020_51 listopada wspominamy nie tylko oficjalnie uznanych świętych, czyli beatyfikowanych i kanonizowanych, ale także wszystkich wiernych zmarłych, których życie nacechowane było świętością. Kościół widzi w nich swych orędowników u Boga i przykłady do naśladowania.

1 listopada przychodzimy na cmentarze, aby zapalić znicze i pomodlić się za zmarłych - najbliższych i przyjaciół. Płonące znicze są symbolem naszej pamięci o zmarłych.

Samorząd szkolny również i w tym roku zorganizował zbiórkę zniczy w ramach akcji „Szkoła Pamięta” zainicjowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, której celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną, to wyznaczeni nauczycieli porządkowali groby oraz palili znicze i wspominali osoby związane z naszą szkołą i Wilczą Wolą. Mamy jednak nadzieję, że odwiedzicie te groby na cmentarzu w Spiach ze swoją rodziną. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy ofiarowali znicze na ten cel.

Pamiętajmy również o dniu wspominania zmarłych (Dzień Zaduszny). Dla chrześcijan jest to dzień modlitw za wszystkich wierzących w Chrystusa, którzy odeszli już z tego świata, ale przebywają w czyśćcu i potrzebują naszej modlitwy, by mogli dostąpić zbawienia.

1_listopada_2020_11_listopada_2020_21_listopada_2020_31_listopada_2020_4