Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
ul. Rzeszowska 1
36-121 Wilcza Wola
tel./fax: 17 228 31 24 
tel.: 17 228 31 00
e-mail: zsww@onet.pl
Dyrektor: mgr Barbara Matejek

Odwiedziny

Dzisiaj413
Wczoraj423
Wizyt w tygodniu413
Wizyt w miesiącu9263
Łącznie wizyt1201808
Najwięcej 04-16-2024 : 2919
Start

papie1_2020_116 października 2020 roku – w dniu 42 rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża, obchodziliśmy w naszej szkole XX Dzień Papieski pod hasłem Totus Tuus - Cały Twój (Maryjo), które towarzyszyło Janowi Pawłowi II aż do powrotu do domu Ojca. Słowa Totus Tuus są związane z dojrzałym życiem Papieża i wyrażają Jego postawę wobec Boga i Maryi, a w konsekwencji do człowieka i całego świata.

Życie św. Jana Pawła II było coraz pełniejszą realizacją zawierzenia Bogu przez Maryję. Pan potrzebował Matki, by „być Bogiem z nami”, człowiek potrzebuje Matki, by być dzieckiem Boga.

 

W tym dniu w naszej szkole na szkolnych korytarzach o godzinie 9.00 rano rozbrzmiała ulubiona pieśń papieża „Barka” zaśpiewana pięknie przez uczniów i nauczycieli, którzy chcieli w ten sposób oddać cześć naszemu patronowi. Włączyliśmy się również w miesiącu październiku w zbiórkę pieniędzy na stypendia naukowe dla biednej, ale utalentowanej młodzieży z małych miast i terenów wiejskich organizowanej przez fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Mamy również okazję podziwiać prace plastyczne naszej koleżanki Amelii Michalskiej z klasy VIII, która mimo swojej niepełnosprawności potrafi pięknie rysować i zachwycać nas swoimi rysunkami. Wystawę jej prac można podziwiać na holu szkolnym. Zapraszamy wszystkich do obejrzenia.
Warto wreszcie zwrócić uwagę na jubileuszowy wymiar roku 2020. Dnia 18 maja minęło 100 lat od urodzin Karola Wojtyły oraz 2 kwietnia minęło 15 lat od jego śmierci. Jan Paweł II bardzo umiłował sobie młodych ludzi i często do nich kierował swoje słowa, które mają wymiar ponadczasowy i warty zapamiętania:

"Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte. Jakiś wymiar zadań, które musi podjąć i wypełnić. Jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć. Jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić. Nie można zdezerterować".

(Spotkanie z młodzieżą, Gdańsk, 1987 r.)

papie1_2020_2papie1_2020_3papie1_2020_4