Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
ul. Rzeszowska 1
36-121 Wilcza Wola
tel./fax: 17 228 31 24 
tel.: 17 228 31 00
e-mail: zsww@onet.pl
Dyrektor: mgr Barbara Matejek

Odwiedziny

Dzisiaj110
Wczoraj59
Wizyt w tygodniu232
Wizyt w miesiącu3202
Łącznie wizyt1185280
Najwięcej 04-16-2024 : 2919

cala_polska_czyta_2019_2„ Bez względu na to ile masz zajęć, najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić dla przyszłości  swojego dziecka,  oprócz okazywania mu miłości i przytulania, jest codzienne  głośne czytanie oraz radykalne ograniczenie telewizji.”

Jim Trelease, autor „Podręcznika  głośnego czytania”

Nie do przecenienia jest rola, jaka w wychowaniu i rozwoju człowieka od najmłodszych lat odgrywa kontakt z książką, rozwijając wrażliwość i wpływając na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika. Rozumiejąc to i doceniając nasza szkoła  po raz kolejny przystąpiła do akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom”. W ramach realizacji  projektu zostało zrealizowane cykl spotkań z książka ,,Faustynka. Opowieści patriotyczne” Wioletty Piaseckiej.

Bohaterką książki jest Faustyna Morzycka, nauczycielka języka polskiego i działaczka społeczna, która zainspirowała Stefana Żeromskiego do napisania „Siłaczki”.
To historia o dziewczynce mieszkającej na dalekiej Syberii. Tatuś codziennie opowiadał jej o Polsce, chociaż naszego kraju od dawna nie było na mapie świata. Faustynka słuchała i marzyła, by kiedyś wrócić do Ojczyzny i uczyć dzieci języka polskiego. Książką o Faustynce Morzyckiej chcieliśmy przybliżyć dzieciom historię naszego kraju  w setną rocznicę odzyskania niepodległości. Następnie zostały dzieciom przypomniane i przybliżone legendy związane z dawnymi i dzisiejszą stolicą Polski.

Książki te były  czytane uczniom przez starszych kolegów i koleżanki w comiesięcznych spotkaniach.

cala_polska_czyta_2019_1cala_polska_czyta_2019_3cala_polska_czyta_2019_4cala_polska_czyta_2019_5cala_polska_czyta_2019_6cala_polska_czyta_2019_7