Start KONKURSY Konkurs „Wychowywanie przez czytanie” IV edycja

konkurs_czytanie_2017

Drodzy uczniowie klasy trzeciej, czwartej, piątej i szóstej, zapraszamy Was do udziału w konkursie szkolnym „Wychowywanie przez czytanie”. Przez kolejne sześć tygodni, we środy, na stronie internetowej szkoły zswilczawola.pl w zakładce konkursy będą ukazywać się fragmenty książek o walorach dydaktycznych.

Waszym zadaniem będzie przeczytanie tekstów i przeanalizowanie ich samodzielnie lub z rodzicami oraz wyszukanie w nich wartości wychowawczych. W pod koniec stycznia odbędzie się pierwszy pisemny etap konkursu, który będzie polegał na rozwiązaniu testu dotyczącego zamieszczonych fragmentów literatury pięknej. W lutym odbędzie się etap drugi, ustny. W etapie ustnym do przeczytania będzie jedno opowiadanie, które wybierze organizator konkursu – Barbara Matejek.

 

Zapraszamy i zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie. Dla najlepszych przewidziano nagrody książkowe.