Z okazji święta książki w poniedziałek 24 kwietnia w naszej szkole odbył się konkurs na najciekawszą baśń. Rano uczniowie oddziałów przedszkolnych i klas szkoły podstawowej otrzymali wymyślone początki baśni i mieli je dokończyć do godziny 14 –tej. Pomysły na dalsze wydarzenia były bardzo interesujące i obfitowały w wiele niezwykłych wydarzeń. O ocenie pani Barbary Matejek i Elżbiety Tęczy na zwycięstwo zasłużyły dwie baśnie: „Wieloryb Serwacy” i „Krasnal Bezbrody”. Autorami nagrodzonych baśni są przedszkolaki z grupy młodszej i uczniowie połączonej zerówki i klasy pierwszej.  W nagrodę wszyscy autorzy otrzymali słodycze, książeczki z bajeczkami, ponadto baśnie zostaną opublikowane na stronie naszej szkoły i wszyscy zainteresowani, mogą je przeczytać. Polecamy zajrzeć do zakładki „Konkursy”.

Przypominamy, że wszelkie prawa autorskie są zastrzeżone. A teraz wytłumaczmy, co to takiego. Prawa autorskie to ogół praw przysługujących autorowi utworu (lub innemu uprawnionemu podmiotowi) upoważniających go do decydowania o eksploatacji utworu i czerpaniu z niej korzyści finansowych. Nie wolno więc bez zgody autorów baśni drukować, zarabiać na nich pieniędzy. Aby to zrobić trzeba po prostu autorom zapłacić uzgodnioną w umowie kwotę. Może nasi mali autorzy kiedyś w przyszłości zostaną „prawdziwymi” pisarzami. Gratulujemy! Polecamy także w najbliższych dniach wizytę w bibliotece lub księgarni. Czytanie jest ważne, rozwija i uczy!

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (Artur BEZBRODY.pdf)Artur BEZBRODY.pdf193 Kb
Pobierz (Wieloryb Serwacy.pdf)Wieloryb Serwacy.pdf179 Kb