pieknaibestia_2017_1W środę 5 kwietnia br. większość uczniów naszej szkoły podstawowej (w liczbie siedemdziesięciu) wybrała się na popołudniowy seans do kina w Nowej Dębie na film pt. „Piękna i Bestia”. Ta ludowa francuska opowieść była już wielokrotnie wykorzystywana przez liczne studia filmowe.

 Jednak wcale nie zestarzała się i udowadnia, że zawsze można zaskoczyć widza nowymi pomysłami. Główna bohaterka Bella jest skromną i mądrą dziewczyną, odtrącającą zaloty niekrzesanego Gastona. Za przyczyną ojca trafia do tajemniczego zamku zamieszkałego przez niegościnną i wydawałoby się groźną Bestię. Otoczona przez sympatyczne żyjące przedmioty zaczyna akceptować miejsce, w którym się znalazła i jej „brzydkiego” właściciela. Nie wie jeszcze, że to zaczarowany książę, który czeka na prawdziwą bezinteresowną miłość. Tylko taka miłość może mu przywrócić dawną postać. I jak to w bajkach bywa dobro zwycięża a zło (Gaston) zostaje ukarane. Film zawierał elementy musicalowe, nie zdominowały na szczęście fabuły, a były atrakcyjnym dodatkiem.

Uczniowie pełni wrażeń (tych dostarczyły atakujące w lesie wilki) wrócili do domów i na pewno opowiedzieli o Pięknej i Bestii swoim rodzicom.

pieknaibestia_2017_2pieknaibestia_2017_3