Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
ul. Rzeszowska 1
36-121 Wilcza Wola
tel./fax: 17 228 31 24 
tel.: 17 228 31 00
e-mail: zsww@onet.pl
Dyrektor: mgr Barbara Matejek

Odwiedziny

Dzisiaj99
Wczoraj59
Wizyt w tygodniu221
Wizyt w miesiącu3191
Łącznie wizyt1185269
Najwięcej 04-16-2024 : 2919

DZIAŁANIA- ZDANIA REALIZOWANE W SZKOLE

W ZWIĄZKU Z PROMOCJĄ ZDROWIA

Wymienione niżej zadania wynikają z Planu Promocji Zdrowia, Programu Profilaktyki, Programu Wychowawczego

1)Profilaktyka logopedyczna: indywidualne zajęcia z dziećmi, współpraca z rodzicami i nauczycielami.
2)Wdrażanie do racjonalnego korzystania z mediów komputera, gier itp.– podczas organizacji pracy na lekcjach informatyki
3) Propagowanie różnych rodzajów aktywności pozalekcyjnej z zakresu nauki, sportu, rozrywki i profilaktyki-Koła zainteresowań (koła przedmiotowe: j. polskiego, j. angielskiego, matematyki, przyrody, informatyczne, fotograficzne, zajęcia teatralne, zespół wokalny)-Zajęcia sportowe – SKS (piłka nożna, piłka ręczna, siatkówka, koszykówka, lekkoatletyka)
4)16 września 2014 roku uczniowie szkoły podstawowej brali udział w Gminnych Indywidualnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Dzikowcu. Występowali w takich konkurencjach jak: bieg na 60m, bieg na 600m i 1000m, skok w dal, rzut piłeczka palantową. Łącznie brało udział 10 uczniów, z czego sześcioro zakwalifikowało się na zawody powiatowe.
5)23 września 2014 roku laureaci zawodów gminnych wzięli udział w Powiatowych Indywidualnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Raniżowie. Byli to:

Brzęś Artur kl.VI w biegu na 60m zajmując VII

Kopeć Wiktor kl.VI w skoku w dal zajmując IV miejsce

Rojek Łukasz w biegu na 1000m zajmując III miejsce

6)21 października w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas 0 - III z przedstawicielem Policji Posterunku z Raniżowa. Policjant przeprowadził z uczniami pogadankę na temat "Bezpieczeństwo w czasie drogi do szkoły i ze szkoły". Dzieci w czasie spotkania były bardzo aktywne, zadawały pytania dotyczące prawidłowego uczestnictwa pieszego w ruchu drogowym, a także pytania związane z pracą policji. Pan policjant skrupulatnie odpowiadał na każde zadane pytanie.

7)21 października 2014 r. odbyła się w naszej szkole impreza prozdrowotna „OWOCE I WARZYWA NA STOLE”, której celem było propagowanie zdrowego odżywiania się i zachęcanie do codziennego spożywania owoców i warzyw. Jako szkoła promująca zdrowie zachęcamy wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców do włączenia się w działania mające na celu promowanie zdrowia.

8)W dniu 23.10.2014 r w naszej szkole odbyła się „Rozprawa przeciw agresji”. W rolę sędziego, oskarżycieli, obrońcę i oskarżonego wcielili się uczniowie kl VI, którzy starali się przekazać młodszym kolegom, że agresja jest bardzo złym zjawiskiem z którym należy walczyć. Jednym ze sposobów walki z agresją jest informowanie dorosłych ludzi np. rodziców, nauczycieli o tym ,że komuś drugiemu dzieje się krzywda. Przemoc to nie tylko bicie, kopanie ale również ośmieszanie i poniżanie innych, to najczęściej z tego rodzaju agresją spotykamy się na przerwach w szkole. Trzeba o tym informować wychowawców i nauczycieli dyżurujących! Na końcu przedstawienia wszyscy uczniowie zgodnie orzekli, że są „PRZECIW AGRESJI !”.
9)15 listopada 2014 roku uczniowie naszej szkoły pojechali na mecz piłki siatkowej mężczyzn Asseco Resovia Rzeszów – Transfer Bydgoszcz, który odbył się w hali Podpromie w Rzeszowie. Wciąż trwa dobra passa Asseco Resovii. Nasz zespół odniósł kolejne zwycięstwo w Plus Lidze, pokonując Transfer Bydgoszcz. Uczniowie byli zachwyceni, gdy zobaczyli profesjonalną rozgrzewkę, mecz na żywo i po brzegi wypełnioną halę sportową.
10)19 listopada 2014 Bezpieczeństwo uczniów w szkole i poza szkołą

Spotkanie z policjantem i pogadanki dla uczniów na temat:

-klasy IV-VI: „Odpowiedzialność prawna nieletnich za agresję i przemoc wobec rówieśników”

-klasy I-III gimnazjum: konsekwencje prawne związane z posiadaniem i rozprowadzaniem środków odurzających

11) Listopad:  

Opracowanie przez uczniów klas I i II gimnazjum ulotki „Chcemy być  wolni od nałogów”

Warsztaty: „Jak rozładować swoją złość i gniew?”(lekcje wychowawcze)

12)Zapoznanie uczniów z czynnikami, które szkodzą zdrowiu, wzmacnianie nawyków higienicznych podczas lekcji nauczania zintegrowanego, przyrody, godzin wychowawczych. Savoire – vivre przy stole: o kulturalnych nawykach oraz skutkach hałasu . Pogadanki w klasach oraz modelowanie zachowań uczniów podczas spożywania posiłków w klasie i stołówce szkolnej
13)Wykonanie cyklicznych gazetek - agresja i jej rodzaje, - sposoby zapobiegania agresji
14)Włączanie niepełnosprawnych dzieci w życie szkoły udział niepełnosprawnych dzieci w akademiach i uroczystościach szkolnych zorganizowanie raz w miesiącu na jednej z przerw zabawy dla wybranych uczniów i Amelii

15)Spotkanie z przedstawicielami Klubu Abstynenta na temat skutków uzależnienia od alkoholu.

16)Promocja zdrowia na spotkaniu z rodzicami

Plan wywiadówki 26 listopada 2014

  • Jak pomóc dziecku w odrabianiu lekcji?- 10 przykazań dla rodziców (broszurka)
  • Poradnik dla osób uwikłanych w przemoc- przeciw przemocy w Gminie Dzikowiec (broszurka)
  • Rodzino! Trzymaj formę- co każdy rodzic wiedzieć powinien o żywieniu i aktywności fizycznej (broszurka)
  • „Wpływ wysokich technologii na rozwój dzieci”- artykuł prof. zw. dr hab. Jagody Cieszyńskiej
  • Spotkanie z panią policjantką Beatą Chmielowiec- zagrożenia dzieci i młodzieży (substancje psychoaktywne i dopalacze- ich wpływ na zdrowie młodzieży)
  • Sprawy różne:

- Zajęcia na Sali gimnastycznej dla rodziców (aerobik dla mam oraz aerobik dla ojców)

- Kiermasz świąteczny 18.12.2014

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (Jak pomóc dziecku -ulotka (1).jpg)Jak pomóc dziecku -ulotka (1).jpg1490 Kb