Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
ul. Rzeszowska 1
36-121 Wilcza Wola
tel./fax: 17 228 31 24 
tel.: 17 228 31 00
e-mail: zsww@onet.pl
Dyrektor: mgr Barbara Matejek

Odwiedziny

Dzisiaj100
Wczoraj59
Wizyt w tygodniu222
Wizyt w miesiącu3192
Łącznie wizyt1185270
Najwięcej 04-16-2024 : 2919

W dniu 4 grudnia 2013 r. w sali konferencyjnej Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie odbyło się uroczyste podsumowanie działań szkół w zakresie realizacji wojewódzkich programów profilaktycznych: „Bezpieczne Wakacje”, „Szkoła Promująca Zdrowie” oraz „Szkoła promująca zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem w województwie podkarpackim”. Uroczystego otwarcia konferencji oraz wręczenia certyfikatów, nagród i wyróżnień dokonali Pani Małgorzata Chomycz-Śmigielska Wojewoda Podkarpacki, Pan Inspektor Andrzej Sabik  Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji oraz  Pan Jacek Wojtas Podkarpacki Kurator Oświaty. Pani Podinspektor Alina Pieniążek z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji podsumowała Wojewódzki Konkurs „Bezpieczne Wakacje-2013” oraz zaprezentowała  nagrodzone prace. Kolejnych 28 przedszkoli, szkół i placówek z terenu województwa podkarpackiego, po otrzymaniu rekomendacji Wojewódzkiego Koordynatora SzPZ Pani Marioli Kiełboń starszego wizytatora Kuratorium Oświaty w Rzeszowie, zostało przyjętych do Wojewódzkiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie

Wśród szkół otrzymujących certyfikat  była nasza szkoła:

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Wilczej Woli

Szkoła nasza spełniła warunki, została przygotowana dokumentacja a w niej

raport z działań podjętych w związku z realizowaniem projektu SzPZ, który zawierał:

q  wyniki diagnozy, opis problemu priorytetowego, sprawozdanie z realizacji projektu mającego na celu rozwiązanie problemu priorytetowego, ewaluację projektu,

q  opis stopnia akceptacji środowiska dla idei SzPZ, w tym stopień świadomości i zaangażowania rady pedagogicznej,

q  opis realizacji edukacji zdrowotnej,

q  informacje o współpracy z rodzicami i środowiskiem lokalnym,

q  informacje o zakresie szkolenia rady pedagogicznej, uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi,

q  opis pracy szkolnego koordynatora i zespołu ds. promocji zdrowia,

q  informacje na temat wyników monitorowania samopoczucia całej społeczności szkolnej (stopnia zadowolenia ze szkoły),

q  opis dostępnego dla szkoły sposobu współpracy z pielęgniarką szkolną,

 

12 grudnia 2006 r. szkoła otrzymała Rejonowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie.

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz (procedura_ubiegania_sie_o_krajowy_certyfikat.pdf)procedura_ubiegania_sie_o_krajowy_certyfikat.pdf530 Kb