Kontakt

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
ul. Rzeszowska 1
36-121 Wilcza Wola
tel./fax: 17 228 31 24 
tel.: 17 228 31 00
e-mail: zsww@onet.pl
Dyrektor: mgr Barbara Matejek

Odwiedziny

Dzisiaj10
Wczoraj53
Wizyt w tygodniu63
Wizyt w miesiącu1028
Łącznie wizyt1161330
Najwięcej 09-13-2022 : 949
Start Nasza miejscowość

Położenie:

Wilcza Wola leży w obrębie Kotliny Sandomierskiej, w północnej części Płaskowyżu Kolbuszowskiego. Jest wsią przysiółkową powstałą w centrum dawnej Puszczy Sandomierskiej. Las dominuje w jej krajobrazie do dziś. Administracyjnie Wilcza Wola należy do gminy Dzikowiec, jest oddalona o 17 kilometrów od Kolbuszowej – siedziby powiatu i 34 od Rzeszowa – stolicy województwa podkarpackiego. Wilcza Wola graniczy od północy z Bojanowem, od południa z Wolą Raniżowską, od zachodu z Kopciami i Krzątką, a od wschodu z Korabiną

.


Opis miejscowości:

Zalew „Maziarnia”, czyli 160 - hektarowy zbiornik retencyjny na rzece Zyzodze to największa atrakcja i znak rozpoznawczy Wilczej Woli. Latem to raj dla amatorów kąpieli, tych, którzy uprawiają żeglarstwo, windsurfing i wędkarstwo. Zimą - dla pasjonatów bojerów. Wieś nosi też ślady dramatycznej historii. W czasie wojny miejscowość przeznaczona była do wysiedlenia. Zespół dworski w Wilczej Woli otacza objęta ochroną grupa starodrzewu - pomniki przyrody: dwa dęby szypułkowe i lipa szerokolistna.

 

Wyświetl większą mapę